Перемогу на президентських виборах у Словенії здобув чинний голова країни (відео)

  • 14.11.2017 09:39
Перемогу на президентських виборах у Словенії здобув чинний голова країни (відео)

Чинний голова Словенії Борут Пахор переміг у неділю в другому турі президентських виборів. Згідно з підрахунком майже 100 % бюлетенів, його підтримало 53 % виборців. Головний опонент Пахора — Мар’ян Шарец програв із невеликим відривом у 6 % голосів.

Він уже привітав президента з перемогою, а Борут Пахор подякував усім, хто підтримав його під час виборів.

Перший тур виборів відбувся 22 жовтня. З дев’яти кандидатів уперед вирвалося двоє: Борут Пахор і Мар’ян Шарец. Вони набрали 47 і 25 % голосів відповідно, але жоден із них не заручився підтримкою більшості.

Проте в другому турі чинний голова країни переміг в умовах найнижчої явки з 1991 року. Вона становила всього 42 %.

Роль президента в Словенії має переважно церемоніальний характер. Голова держави представляє країну на міжнародній арені, приймає рішення про помилування й нагородження. Він призначає і звільняє з посад послів. Крім того, президент пропонує парламенту кандидатуру голови уряду. Він також виконує обов’язки верховного головнокомандувача збройних сил країни.

Президента в Словенії обирають на п’ять років. Цю посаду він не може обіймати більше ніж два терміни поспіль.

Борут Пахор офіційно вступить на посаду президента 23 грудня.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин