Коней Пржевальського стало більше (відео)

  • 21.03.2018 17:30
Коней Пржевальського стало більше (відео)

Ось уже понад чверть століття коні Пржевальського знову пасуться в монгольських степах. Вони зникли тут у 70-х роках минулого століття. Але 1992 року Монголія розпочала проект із повернення коней у дику природу. Спочатку до Національного парку Хустайн Нуруу привезли 15 тварин. Потім щороку випускали ще по кілька коней. Тепер з кожним роком їх стає дедалі більше, але вже завдяки розмноженню.

«Тут уже більше ніж 300 коней Пржевальського. Зараз це найбільша популяція цих тварин у світі. Наше завдання — довести їх чисельність до 500 особин. Тоді популяція зможе зберегтися в дикій природі». Коні Пржевальського почали зникати в середині минулого століття. На них полювали місцеві жителі, щоби прогодуватися в голодні роки.

Також їх відловлювали торговці тваринами. Ідея повернути коней Пржевальського до дикої природи виникла в одного подружжя з Нідерландів. Вони вклали в проект власні гроші, а також збирала приватні пожертвування. Пізніше приєдналася Монгольська асоціація охорони природи та Фонд охорони коней Пржевальського. Тварин доставляли літаками із зоопарків та заповідників Чехії, Франції та Нідерландів. Доглядачі Національного парку постійно стежать за кіньми, підгодовують їх та охороняють. Крім коней Пржевальського в Хустайн Нуруу також мешкають благородні олені, монгольські дзерени, рисі, манули й інші рідкісні тварини.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин