У Верховині відзначили День науки (РДА)

  • 20.05.2019 10:34
У Верховині відзначили День науки (РДА)

Верховинська РДА. У селищі Верховина відбувся «круглий стіл» на тему: «Аспекти розвитку наукової роботи та музейної справи у Верховинському районі протягом ХХ та початку ХХІ століття.», присвячений Дню науки та Міжнародному Дня музеїв. В заході взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк, голова «Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», заступник директора з наукової роботи НПП «Верховинський» Дмитро Стефлюк, в.о. начальника відділу культури і мистецтв райдержадміністрації Оксана Коломийчук, директор історико-краєзнавчого музею «Гуцульщина» Володимир Ілійчук, голова Верховинського районного комітету профспілок працівників державних установ, професійний екскурсовод та розробник туристичних маршрутів Парасковія Рашковська, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник НПП «Верховинський» Іван Зеленчук, а також представники підприємств, установ та організацій, керівники музейних закладів Верховинського району, громадськість.

В рамках круглого столу обговорювали наступні теми: розвиток та популяризація музейної справи на теренах району, створення нових туристичних маршрутів, туристичну привабливість етно-регіону та ін.

На завершення круглого столу було обговорено конкретні плани заходів та надані пропозиції учасників конференції із розвитку та популяризації музейної справи в районі, збереженню природніх ресурсів та розвитку екологічного мислення на теренах Гуцульщина, розвитку туристичної та інвестиційної привабливості Верховинського району, зокрема, створення нових туристичних маршрутів до вершин Карпатських гір, створення в населених пунктах району при освітніх навчальних закладах краєзнавчих музеїв та музейних кімнат – для збереження гуцульського автентичної культури району.

Відповідно, усі надані пропозиції учасниками конференції будуть подані на розгляду сесії районної ради, для подальшого втілення та реалізації на теренах Верховинського району.

На завершення заходу було нагороджено грамотами: засновника народного історико-краєзнавчого музею «Гуцульщини» с. Яблуниця Івана Дроняка, завідувача народного музею Гуцульського театру Гната Хоткевича с. Красноїлля Романа Сінітовича, завідувача літературно – меморіального музею Івана Франка с. Криворівня Ганну Луцюк; Заслуженого майстра народної творчості, керівника ГО Спілка художників та майстрів декоративно – ужиткового мистецтва, старшого наукового співробітника історико-краєзнавчого музею «Гуцульщини» селища Верховина Романа Бортейчука; старшого наукового співробітника історико-краєзнавчого музею «Гуцульщини» селища Верховина, майстриню з бісероплетіння Галину Кутащук; провідного наукового співробітника НПП «Верховинський» Людмилу Мацяр’як, начальника Буркутського природоохоронного наукового-дослідного відділення НПП «Верховинський» Петра Зітенюка, майстра із охорони природи – Прикордонного природоохоронного наукового-дослідного відділення НПП «Верховинський» Василя Дудка; інспектора з охорони природи-природного заповідного фонду «Перкалабське природоохоронне науково-дослідне відділення» НПП «Верховинський» Олександра Матійчука - з нагоди Дня науки та Міжнародного Дня музеїв, а також за багаторічну творчу працю, особистий вагомий внесок у примноження та розвиток музейної справи у районі.

В рамках круглого столу заступником директора з наукової роботи НПП «Верховинський», головою «Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитром Стефлюком було представлено та вручено усім учасникам заходу екологічно-просвітницький краєзнавчий журнал «Жаб’є», який видається НПП «Верховинським».

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин