Публікації

 • Дороги чекають капремонту. Які вулиці Франківська ремонтуватимуть у 2016 році?

  Франківці хочуть жити у затишному місті. Водії роками скаржаться на стан доріг, мами жаліються, що важко тягнути дитячу коляску по пішохідних доріжках, які вже потрохи втрачають обриси тротуару. Але цьогоріч у місті заплановано капітально відремонтувати кілька вулиць.

 • Паспорт хоче пальців. Як нині з видачею закордонних паспортів на Франківщині?

  Закордонний паспорт уже давно геть не дивина й не екзотика. Для більшості українців цей документ – як дорожня сумка, валіза чи наплічник – не щодня потрібні, але мати треба. І як нині з видачею закордонних паспортів на Прикарпатті?

 • Пільги на папері. Бійці АТО платять за безкоштовні медикаменти

  Франківські волонтери вкотре заговорили про безкоштовні медикаменти для бійців АТО. Держава ж гарантувала? Ще торік у вересні на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які б мали безкоштовно надавати ліки бійцям за рецептом…

 • Після оренди хоч потоп

  Архітектурна пам’ятка місцевого значення, яка розміщена на вул. Старозамковій, 2 в Івано-Франківську, віднедавна стоїть, як у тій загадці, без вікон, без дверей. Колись давно тут був монастир, потім – окружний суд, а відтак обласна рада передала приміщення в оренду фірмі «Траян». Тепер це приміщення доведене до напіврозваленого стану. І загадки тут немає жодної. А є натомість конфлікт між орендодавцем і орендарем, від якого, зрештою, й постраждала пам’ятка.

 • Плиткою до Європи? Про 7 мільйонів і тротуари мрій у Франківську

  Цього року 16 франківських вулиць облаштують плиткою і на це у міському бюджеті заплановано 7 млн грн. Комунальники кажуть, що у такий спосіб вони зроблять місто ще більш європейським, а мешканці перестануть скаржитися на жахливі тротуари.

 • Івано-Франківськ матиме свою філармонію

  Ще до кінця цього року в Івано-Франківську можуть завершити реконструкцію Народного дому «Княгинин». Уся затримка у державному фінансуванні. У 2007 році споруда була визнана аварійною, тому тепер вона є в переліку пріоритетних завдань для міської влади.

 • І землю не дали, і гроші забрали

  В Івано-Франківську земельники «кинули» учасників АТО та родичів загиблих героїв на понад 100 тисяч гривень.

 • Евакуатори виїжджають на полювання

  Якщо ви бачите, що на місці, де ви припаркували автомобіль, його вже немає, не панікуйте. Телефонуйте на 102, але не поспішайте заявляти про викрадення. Скоріш за все, його евакуювали.

 • Поранені на Майдані: вони були за мить до смерті

  У 57-річного Дмитра Улащука є лише кілька днів на збір коштів, щоб з 19 лютого фахівці ТОВ «Медична клініка «Інновація», отримавши 28 775 гривень на рахунок свого закладу, змогли завдати удару по онкології, яка проявила себе на тілі Дмитра кількома недоброякісними пухлинами. Він впевнений, що його хвороба та перша група інвалідності – страшний результат стресів, контузії та легеневого отруєння токсичними газами, які він пережив за 73 дні активної участі у революційних подіях Майдані.

 • Контракт проти мобілізації. Як військкомати Франківщини набирають контрактників

  В Україні на повну заговорили про чергову хвилю мобілізацію – вже сьому. Проте ані термінів, ані обсягів поки що не оголошують. Натомість активно закликають до служби за контрактом, особливо тих, хто уже пройшов АТО. Мовляв, так виграють усі. Армія отримає підготовлені і свідомі кадри, контрактники – цілу низку бонусів, і не тільки грошових. Як же це все виглядає на практиці?

 • У Бурштині скінчилася земля атовцям

  Мабуть, зараз по всіх куточках України ті, хто воював на сході, вдома ведуть іншу війну – за землю. Не став винятком і Бурштин. 28 січня відбулася шоста сесія Бурштинської міської ради, під час якої обурені учасники АТО спершу тихо й мирно чекали «різного», щоб отримати відповідь, коли ж вони отримають землю, але не витримали і почали виговорюватися швидше.

 • ЗНО-2016 на старті. На які новації варто звернути увагу?

  З 1 лютого в Україні почалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Попри минулорічний скандал, який спалахнув навколо нібито втручання працівників всеукраїнського центру у базу даних і через вилучення серверів, ЗНО-2016 таки відбудеться. На які новації варто звернути увагу?

 • Курс на озеленення

  Одним із пріоритетних завдань нинішньої івано-франківської влади є збільшення в місті кількості зелених насаджень, рекреаційних зон, парків і скверів. Проте більшість територій, де можна облаштувати місця відпочинку, продані під забудову або перебувають у довгостроковій оренді.

 • Франківщина матиме шпиталь

  Після прийняття держбюджету на 2016 рік медичні заклади «Укрзалізниці» передали на місцеве фінансування. Тобто тепер це майно – власність громади. Львівська залізниця в Івано-Франківській області мала два медзаклади: вузлову лікарню в Коломиї та цілий комплекс в Івано-Франківську: поліклініка на вокзалі, приміщення на Тарнавського й Вовчинецькій. І що там тепер буде?

 • Багатії і злидні Франківської міськради: звідки мільйони і як вижити за 0 гривень

  Рух ЧЕСНО в рамках кампанії “Стеж за грошима” проаналізував декларації депутатів, щоб виявити корупційну складову або потенційну залежність міських обранців від власних інтересів, а не від волі виборців. До уваги були взяті доходи депутатів Івано-Франківської міської ради за 2014 рік.

 • Як тренуються франківські поліцаї

  З 31 січня на вулиці Івано-Франківська виїдуть екіпажі патрульної поліції. «Репортер» побачив, як майбутні копи готуються до служби.

Обери сімейного лікаря