Плиткою до Європи? Про 7 мільйонів і тротуари мрій у Франківську

  • 26 лютого 2016 р.
Плиткою до Європи? Про 7 мільйонів і тротуари мрій у Франківську

Цього року 16 франківських вулиць облаштують плиткою і на це у міському бюджеті заплановано 7 млн грн. Комунальники кажуть, що у такий спосіб вони зроблять місто ще більш європейським, а мешканці перестануть скаржитися на жахливі тротуари, пише Репортер.

Наприкінці 1990-х в Івано-Франківську розпочалася масштабна реконструкція центру міста. Тоді стару бруківку з проїжджих частин кількох вулиць біля площі Ринок замінили сучасною бетонною дорожньою плиткою, а залишками бруківки вимостили Привокзальну площу. Тротуари центру вимостили новою плиткою. Але при подальшому капремонті вулиць Миру, Бандери, Пстрака, Тарнавського, Залізничної, Шухевичів, Височана тротуари продовжували асфальтувати — бо ж простіше і швидше.

Найбільші обсяги ремонтів тротуарів, за словами комунальників, припали на період 2006-2009 років. Віктор Анушкевичус, уперше вигравши вибори міського голови, дав доручення ремонтувати тротуари і обов’язково мостити їх плиткою. У такий спосіб частково відремонтували тротуари на Сорохтея, Матейка, Сабата, Короля Данила, Січових Стрільців, Новгородській, Вороного, Миру.

Новий виток брукування вулиць у місті розпочався у 2015 році. Восени депутати міськради заговорили про значне перевиконання бюджету — хтось казав про 120 млн грн, хтось називав суми скромніші. Проте на вулицях з’явилося багато палетів з тротуарною плиткою, а бригади майстрів рили шанці під бордюри і в дощ, і в сніг. У місті заговорили, що депутати від «Свободи» дають змогу заробити своїм та ще й піаряться на тому. Більшість це так і сприймала, а у дворах з’явилися плакати, які інформували, що бруківку там вистелили «за сприяння депутата міської ради».

Недавно на оперативній нараді у міського голови директор департаменту житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак повідомив, що у 2016 році заплановано вимостити бруківкою 17 вулиць міста й на це витратять 8,5 млн грн. Гроші чималі, але комунальники пояснюють, що після того, як в Івано-Франківську капітально відремонтували кілька вулиць, є гостра необхідність братися за тротуари.

«Ми плануємо капремонт тротуарів і в центрі, і в мікрорайонах, — заявив міський голова Руслан Марцінків. — Наше завдання — підняти благоустрій міста до європейського зразка».

За словами Михайла Смушака, для ремонту вибирали ті тротуари, на які найбільше скаржилися мешканці. Хоча й не тільки.

«Є лобізм з боку депутатів міської ради, — каже Смушак. — Депутати намагаються аргументовано довести, що саме на їхньому окрузі необхідно поставити бруківку».

Проте під час ремонту увагу приділятимуть не лише пішохідним зонам, а й велодоріжкам. Ще у 2014 році міськрада прийняли Програму розвитку велосипедної інфраструктури, до 2020 року в місті заплановано понад 100 км велошляхів.

«Цьогоріч ми плануємо продовжити велодоріжку на Галицькій, — каже Михайло Смушак. — Дасть Бог, з’єднаємо її з доріжкою на Набережній. На це передбачено майже 1,5 млн грн. Тоді від мосту на Пасічну велосипедом можна буде проїхати через центр, потім на Шевченка — й так до міського парку. На Мазепи й Довженка також облаштуємо велодоріжки. Крім того, під час ремонту вулиці Симоненка облаштуємо інфраструктуру для велосипедистів і там, бо у гуртожитках живе багато активних студентів».

Згідно з титульним списком, цьогоріч 16 вулиць отримають нове тротуарне покриття.

Так, 25 тис. грн. коштуватиме ремонт тротуару на Надрічній (від перехрестя з Вовчинецькою до станції швидкої допомоги). А бруківка на Вовчинецькій від Василіянок до Привокзальної обійдеться у 325 тис.

Новий тротуар на парному боці вулиці Коновальця коштуватиме півмільйона, на Дністровській — 350 тис. Відремонтують пішохідні доріжки також на вулицях Хоткевича, Драгоманова, Вірменській, Мельничука, Миколайчука, Лесі Українки, частково — на Мазепи, Довженка й Миру. Крім того, вже завершено брукування тротуару на Чорновола — це обійшлось у 125 тис. грн.

Ще один об’єкт, який не увійшов до переліку вулиць, але на який підуть кошти — сходи на Короля Данила, 14 — 80 тис.

Хто вимощуватиме бруківкою вулиці міста, наразі достеменно невідомо. Звісно, кошти з бюджету мали б виділяти через тендер. Проте закон виписаний так, що сума до 200 тис. грн не потребує торгів. А в титульному листі таких об’єктів — половина. Тому підрядників обиратиме директор департаменту Михайло Смушак, підписуючи з ними угоди. За його словами, зараз бруківку за бюджетні гроші кладуть п’ять підприємств. Середня ціна за один квадратний метр — 500 грн. Це з урахуванням усіх робіт та матеріалів.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин