Публікації

 • Як виживають депутати Івано-Франківської міської ради?

  Не новина, що депутати та чиновники є справжніми прихильниками комфортного життя. До виборів обіцяють цей комфорт для людей, а після виборів продовжують створювати його для себе.

 • Тонкощі об’єднання: Коломия хоче, села відмовляються

  Рік тому в Україні розпочалася адміністративно-територіальна реформа. Її першим етапом мало стати об’єднання сіл та міст в територіальні громади – нові адміністративні одиниці первинного рівня, які мають замінити сільські та міські ради. На початках до об’єднання сіл та перекроювання карт усі взялися із завзяттям та ентузіазмом. Та минув рік, і процеси об’єднання за суперечками та дискусіями дещо призупинились.

 • “Дім Сірка” зменшить витрати Калуша на бездомних собак

  Благодійна організація “Дім Сірка” з Івано-Франківська допоможе місту вирішити проблему із безпритульними собаками. Волонтери планують не тільки стерилізувати та лікувати тварин, але і зменшити витрати міста на їхнє утримання. І зауважують: не відважилися б “звалити на плечі” такий тягар, якби не відчували фінансової підтримки – польських благодійників та калуських підприємців.

 • Життя наприкінці: як працює Івано-Франківський хоспіс

  Світлана Ославська описала будні Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги для ресурсу Українська правда.Життя. Як працівники служби паліативної допомоги допомагають невиліковно хворим людям жити, а не доживати.

 • Групи швидкого реагування доберуться до районів

  Недавно мешканці Івано-Франківська бачили, як містом проїхала колона білих позашляховиків «Renault Duster», обладнаних проблисковими маячками. Натомість на вулицях обласного центру вони потім так і не з’явились. І що це було?

 • Патріотичний вандалізм

  Минулого тижня у селі Микуличині на Яремчанщині стався прикрий інцидент: пам’ятник полеглим у Другій світовій війні, встановлений у 1975 році, жорстоко понівечили. Місцеві жителі вказують на членів ГО «Самооборона», які не раз вчиняли самосуд і свавілля на території села. Ті ж знімають з себе відповідальність, переконують, що їх підставили.

 • Дороги чекають капремонту. Які вулиці Франківська ремонтуватимуть у 2016 році?

  Франківці хочуть жити у затишному місті. Водії роками скаржаться на стан доріг, мами жаліються, що важко тягнути дитячу коляску по пішохідних доріжках, які вже потрохи втрачають обриси тротуару. Але цьогоріч у місті заплановано капітально відремонтувати кілька вулиць.

 • Паспорт хоче пальців. Як нині з видачею закордонних паспортів на Франківщині?

  Закордонний паспорт уже давно геть не дивина й не екзотика. Для більшості українців цей документ – як дорожня сумка, валіза чи наплічник – не щодня потрібні, але мати треба. І як нині з видачею закордонних паспортів на Прикарпатті?

 • Пільги на папері. Бійці АТО платять за безкоштовні медикаменти

  Франківські волонтери вкотре заговорили про безкоштовні медикаменти для бійців АТО. Держава ж гарантувала? Ще торік у вересні на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які б мали безкоштовно надавати ліки бійцям за рецептом…

 • Після оренди хоч потоп

  Архітектурна пам’ятка місцевого значення, яка розміщена на вул. Старозамковій, 2 в Івано-Франківську, віднедавна стоїть, як у тій загадці, без вікон, без дверей. Колись давно тут був монастир, потім – окружний суд, а відтак обласна рада передала приміщення в оренду фірмі «Траян». Тепер це приміщення доведене до напіврозваленого стану. І загадки тут немає жодної. А є натомість конфлікт між орендодавцем і орендарем, від якого, зрештою, й постраждала пам’ятка.

 • Плиткою до Європи? Про 7 мільйонів і тротуари мрій у Франківську

  Цього року 16 франківських вулиць облаштують плиткою і на це у міському бюджеті заплановано 7 млн грн. Комунальники кажуть, що у такий спосіб вони зроблять місто ще більш європейським, а мешканці перестануть скаржитися на жахливі тротуари.

 • Івано-Франківськ матиме свою філармонію

  Ще до кінця цього року в Івано-Франківську можуть завершити реконструкцію Народного дому «Княгинин». Уся затримка у державному фінансуванні. У 2007 році споруда була визнана аварійною, тому тепер вона є в переліку пріоритетних завдань для міської влади.

 • І землю не дали, і гроші забрали

  В Івано-Франківську земельники «кинули» учасників АТО та родичів загиблих героїв на понад 100 тисяч гривень.

 • Евакуатори виїжджають на полювання

  Якщо ви бачите, що на місці, де ви припаркували автомобіль, його вже немає, не панікуйте. Телефонуйте на 102, але не поспішайте заявляти про викрадення. Скоріш за все, його евакуювали.

 • Поранені на Майдані: вони були за мить до смерті

  У 57-річного Дмитра Улащука є лише кілька днів на збір коштів, щоб з 19 лютого фахівці ТОВ «Медична клініка «Інновація», отримавши 28 775 гривень на рахунок свого закладу, змогли завдати удару по онкології, яка проявила себе на тілі Дмитра кількома недоброякісними пухлинами. Він впевнений, що його хвороба та перша група інвалідності – страшний результат стресів, контузії та легеневого отруєння токсичними газами, які він пережив за 73 дні активної участі у революційних подіях Майдані.

 • Контракт проти мобілізації. Як військкомати Франківщини набирають контрактників

  В Україні на повну заговорили про чергову хвилю мобілізацію – вже сьому. Проте ані термінів, ані обсягів поки що не оголошують. Натомість активно закликають до служби за контрактом, особливо тих, хто уже пройшов АТО. Мовляв, так виграють усі. Армія отримає підготовлені і свідомі кадри, контрактники – цілу низку бонусів, і не тільки грошових. Як же це все виглядає на практиці?

 • У Бурштині скінчилася земля атовцям

  Мабуть, зараз по всіх куточках України ті, хто воював на сході, вдома ведуть іншу війну – за землю. Не став винятком і Бурштин. 28 січня відбулася шоста сесія Бурштинської міської ради, під час якої обурені учасники АТО спершу тихо й мирно чекали «різного», щоб отримати відповідь, коли ж вони отримають землю, але не витримали і почали виговорюватися швидше.

Обери сімейного лікаря