Публікації

 • Богдан Гаврилишин: Мрійте, але велико мрійте, про великі речі

  24 жовтня, на 91-році життя помер Богдан Гаврилишин. "Українська правда" готувала текст про нього для проекту "Ядро нації" про правила життя видатних українців.

 • «Козаки-розбійники». Як проросійська організація продовжує діяти в Києві

  Село Пісківка, Бородянський район. Тут, серед лісу, знаходиться Свято-Преображенський монастир. Саме сюди у серпні 2016-го року на два тижні приїхала група молоді з Києва на військово-патріотичний табір. Набір занять у них був зовсім недитячий – ножовий бій, стрільба, пейнтбол, тактика та стратегія бою.

 • 15 років без землі: як працюють українські фермери — RE:ФОРМА

  Новий український фермер Герой цієї публікації – фермер Дмитро Огньов. За п’ять років він зумів створити на Львівщині успішне господарство із розведення племінних овець. Сьогодні - залюбки ділиться досвідом з молодими підприємцями, які хочуть займатися сільським господарством. А ще – розповідає про причини, які багатьох відштовхують від створення власної справи.

 • Тилові стрільці: Кому і за що силові міністри роздають нагородну зброю

  В Україні в якості нагороди силовими відомствами роздано понад 40 тисяч одиниць вогнепальної зброї за роки незалежності. Такі дані Української асоціації власників зброї. Щасливі володарі таких пістолетів чи револьверів — зазвичай не герої війни чи відважні правоохоронці. Частіше за все, це непересічні громадяни, близькі до керівництва міністерств, які цю зброю і роздають.

 • «Невидимі»: фільм про людей з інвалідністю, феномен українських паралімпійців і боротьбу незрячих з чиновниками

  У 2010 році в Україні запрацювала конвенція ООН про права людей з інвалідністю. Три мільйони невидимих отримали шанс зажити по-новому. Але щось пішло не так. Навіть в центрі столиці продовжуть зводити будівлі без пандусів, що вже казати про доступність маленьких міст та сіл. Ніхто не адаптовує непристовані лікарні та громадський транспорт. Але всі щиро радіють і пишаються здобутками паралімпійців.

 • Суспільне мовлення: як забрати у влади телевізор? RE:ФОРМА

  Реформа Національної телерадіокомпанії виходить на фінішну пряму. Корпоратизація колишнього радянського телемонстра майже завершена, розпочався процес створення публічного акціонерного товариства. Далі — повна незалежність від влади, фінансова свобода і — конкуренція з нинішніми «королями» телеринку — комерційними каналами олігархів.

 • Як у Карпатському національному парку землі роздавали

  Думаєте, отримати земельну ділянку під будівництво на території Карпатського національного природного парку (далі – КНПП) неможливо? Якщо ти прокурор чи начальник міського відділу поліції, то можеш усе! Так, у 2004-2008 роках шестеро правоохоронців отримали земельні ділянки, які фактично належать парку. Підстава – керівництво парку начебто відмовилось від землі.

 • Сірі комунальні кардинали: хто і як витрачає гроші громад

  Фіскальна децентралізація збільшила місцеві бюджети і водночас покращила апетити муніципальних чиновників та місцевих депутатів. Комунальні підприємства приваблюють ділків, бо там досі можна організовувати схеми розкрадання.

 • Куди зникли українські сироти

  Українські дитбудинки не пустують, але всиновлювати при цьому нема кого

 • Пріоритети податкової реформи: спрощення умов для бізнесу та боротьба з корупцією — Мінфін

  Міністерство фінансів України оприлюднило свій проект змін до податкової системи. Над законопроектом працювала робоча група, до якої увійшли представники бізнесу, Мінфіну, ДФС, народні депутати та громадські експерти. Планується, що уже найближчим часом законопроект подадуть на розгляд Кабміну та Верховної Ради. Що це за зміни — ми запитали у заступника міністра фінансів України Євгена Капінуса.

 • У Франківську запрацювало наукове містечко для дітей і пенсіонерів

  Ентузіасти-енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) відкрили дивовижну освітню атракцію – наукове містечко «Нова енергія». Тут усі експонати для відвідувачів можна (і треба!) випробовувати. Вам запропонують покрутити педалі, зіграти баскетбол повітряною гарматою, поринути у віртуальну реальність чи сконструювати власну вітрову станцію.

 • ЛЮДИ ГИНУТЬ ЗА МЕТАЛ

  Навесні 14-го року східні регіони України, зокрема Донецьку та Луганську області, поглинула хвиля сепаратизму. В заручниках у терористів опинились десятки тисяч людей. Та частина населення, яка не підтримала приходу російської весни змушена була покинути власні домівки та майно, і втікати до безпечніших місць проживання.

 • Андрій Коболєв: «Нафтогаз» роблять донором для всього корупційного бізнесу

  У липні 2016 року Кабінет міністрів затвердив План поділу «Нафтогазу» згідно Третього енергопакета ЄС і закону про ринок природного газу.

 • Коли десять людей моляться за тебе, не страшно йти на фронт

  Росіяни Олег і Тетяна Бутусіни зараз виховують десятеро дітей: шістьох хлопчиків і чотири дівчинки. Близько двох років тому ця багатодітна сім’я з Підмосков’я перебралася жити на Прикарпаття, і вже тут навесні 2015 року народився їхній наймолодший син.

 • Шість мільйонів на освітлення. На франківських вулицях з’являться сонячні батареї

  На околиці Івано-Франківська без власного світла краще не йти. Треба бути дуже пильним, бо хтозна, на що наткнешся в темряві. Та й центральні вулиці вночі теж не можна назвати добре освітленими. До прикладу, Чорновола нормально освітлюється лише від Січових Стрільців до пологового будинку, а далі — відчуй себе кротом. Мало того, що тротуар у вибоїнах, так навіть і не видно, куди йдеш.

 • «Купують ділянку за $3 млн однією платіжкою і отримують субсидії»

  Андрій Рязанцев керує управлінням верифікації та моніторингу виплат Мінфіну. Якщо простіше, то його управління перевіряє усі соціальні виплати населенню — від шахтарів до людей з інвалідністю, від пенсіонерів до багатодітних сімей, від чорнобильців до малозабезпечених, які отримують субсидії. Таких в Україні приблизно половина населення — 22 мільйони.

 • Роман Шеремета: Дивує, наскільки повільно йдуть реформи в Україні

  Роман Шеремета - відомий український науковець, якого торік «Forbes» назвав одним із двох найкращих українських економістів (другий - Юрій Городніченко). Рідним містом Романа є Івано-Франківськ. Тут у 2004 році він майже одночасно здобув освіту економіста у Національному університеті нафти й газу та фах правознавця у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника. Нині - доцент Школи менеджменту Уезерхед при Університеті Кейс Вестерн Резерв (США). Професор Роман Шеремета зізнається, що в Америку його заманила експериментальна економіка, яку він без пафосу називає...

 • Коли Україні чекати безвізового режиму?

  У Європі починається новий політичний сезон, який може бути вирішальним для безвізових перспектив України.

Обери сімейного лікаря