Публікації

 • Голодомор. Боротьба без бою

  Помирати за Батьківщину, батьків, дружин та дітей, мабуть, гордо. А як воно – помирати з чиєїсь дурості, сліпого егоїзму, ненависті… помирати з голоду? 10 000 000 – не просто цифра, це чиїсь долі, плани та мрії, яким так і не судилось здійснитись.

 • Опіка суворого режиму: Нестерпне життя і рабська праця в українських інтернатах

  Батьківський підпис на бланку — і дитина відправляється «по етапу». Будинок дитини, школа-інтернат чи в найгіршому випадку — психоневрологічний інтернат.

 • ІТ для аграріїв: як заробити на технологіях у сільському господарстві

  Друга історія у «Бізнес-плані» — про новітні технології у традиційній для України аграрній галузі. Сьогодні світовий ринок ІТ-рішень для сільського господарства — це близько 400 млрд доларів щорічно. Є за що поборотись!

 • Мама удочереної української дівчинки з синдромом Дауна закликає українців дати шанс кожній дитині

  7-літня Софія Санчес стала світовою знаменитістю завдяки відео в соціальних мережах Короткі відео маленької дівчинки з синдромом Дауна, народженої в Україні та удочереної американською парою, облетіли Інтернет і підкорили серця мільйонів. На них семилітня Софія розповідає про те, що синдром Дауна «не страшний», і вся світиться впевненістю в собі та позитивом. «Голос Америки» поспілкувався з мамою дівчинки Дженніфер Санчеc.

 • В армії усе простіше, – Роман Вінтонів про армію, друзів і життя після служби

  Ведучий на UA:Перший, співзасновник hromadske.ua, автор і ведучий програми «АЄОА» та щотижневого сатиричного дайджесту новин «Утеодин» під псевдонімом Майкл Щур Роман Вінтонів днями демобілізувався з армії. Рік служив у 169 навчальному центрі Сухопутних військ у селищі Десна Чернігівської області.

 • Порошенко про е-декларування: Де ти, голубе сизий, взяв ці гроші?

  Чимало українських чиновників приписали собі готівку, розраховуючи, що це дасть їм змогу у майбутньому уникнути перевірки, але такого не станеться.

 • Богдан Гаврилишин: Мрійте, але велико мрійте, про великі речі

  24 жовтня, на 91-році життя помер Богдан Гаврилишин. "Українська правда" готувала текст про нього для проекту "Ядро нації" про правила життя видатних українців.

 • «Козаки-розбійники». Як проросійська організація продовжує діяти в Києві

  Село Пісківка, Бородянський район. Тут, серед лісу, знаходиться Свято-Преображенський монастир. Саме сюди у серпні 2016-го року на два тижні приїхала група молоді з Києва на військово-патріотичний табір. Набір занять у них був зовсім недитячий – ножовий бій, стрільба, пейнтбол, тактика та стратегія бою.

 • 15 років без землі: як працюють українські фермери — RE:ФОРМА

  Новий український фермер Герой цієї публікації – фермер Дмитро Огньов. За п’ять років він зумів створити на Львівщині успішне господарство із розведення племінних овець. Сьогодні - залюбки ділиться досвідом з молодими підприємцями, які хочуть займатися сільським господарством. А ще – розповідає про причини, які багатьох відштовхують від створення власної справи.

 • Тилові стрільці: Кому і за що силові міністри роздають нагородну зброю

  В Україні в якості нагороди силовими відомствами роздано понад 40 тисяч одиниць вогнепальної зброї за роки незалежності. Такі дані Української асоціації власників зброї. Щасливі володарі таких пістолетів чи револьверів — зазвичай не герої війни чи відважні правоохоронці. Частіше за все, це непересічні громадяни, близькі до керівництва міністерств, які цю зброю і роздають.

 • «Невидимі»: фільм про людей з інвалідністю, феномен українських паралімпійців і боротьбу незрячих з чиновниками

  У 2010 році в Україні запрацювала конвенція ООН про права людей з інвалідністю. Три мільйони невидимих отримали шанс зажити по-новому. Але щось пішло не так. Навіть в центрі столиці продовжуть зводити будівлі без пандусів, що вже казати про доступність маленьких міст та сіл. Ніхто не адаптовує непристовані лікарні та громадський транспорт. Але всі щиро радіють і пишаються здобутками паралімпійців.

 • Суспільне мовлення: як забрати у влади телевізор? RE:ФОРМА

  Реформа Національної телерадіокомпанії виходить на фінішну пряму. Корпоратизація колишнього радянського телемонстра майже завершена, розпочався процес створення публічного акціонерного товариства. Далі — повна незалежність від влади, фінансова свобода і — конкуренція з нинішніми «королями» телеринку — комерційними каналами олігархів.

 • Як у Карпатському національному парку землі роздавали

  Думаєте, отримати земельну ділянку під будівництво на території Карпатського національного природного парку (далі – КНПП) неможливо? Якщо ти прокурор чи начальник міського відділу поліції, то можеш усе! Так, у 2004-2008 роках шестеро правоохоронців отримали земельні ділянки, які фактично належать парку. Підстава – керівництво парку начебто відмовилось від землі.

 • Сірі комунальні кардинали: хто і як витрачає гроші громад

  Фіскальна децентралізація збільшила місцеві бюджети і водночас покращила апетити муніципальних чиновників та місцевих депутатів. Комунальні підприємства приваблюють ділків, бо там досі можна організовувати схеми розкрадання.

 • Куди зникли українські сироти

  Українські дитбудинки не пустують, але всиновлювати при цьому нема кого

 • Пріоритети податкової реформи: спрощення умов для бізнесу та боротьба з корупцією — Мінфін

  Міністерство фінансів України оприлюднило свій проект змін до податкової системи. Над законопроектом працювала робоча група, до якої увійшли представники бізнесу, Мінфіну, ДФС, народні депутати та громадські експерти. Планується, що уже найближчим часом законопроект подадуть на розгляд Кабміну та Верховної Ради. Що це за зміни — ми запитали у заступника міністра фінансів України Євгена Капінуса.

 • У Франківську запрацювало наукове містечко для дітей і пенсіонерів

  Ентузіасти-енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) відкрили дивовижну освітню атракцію – наукове містечко «Нова енергія». Тут усі експонати для відвідувачів можна (і треба!) випробовувати. Вам запропонують покрутити педалі, зіграти баскетбол повітряною гарматою, поринути у віртуальну реальність чи сконструювати власну вітрову станцію.

 • ЛЮДИ ГИНУТЬ ЗА МЕТАЛ

  Навесні 14-го року східні регіони України, зокрема Донецьку та Луганську області, поглинула хвиля сепаратизму. В заручниках у терористів опинились десятки тисяч людей. Та частина населення, яка не підтримала приходу російської весни змушена була покинути власні домівки та майно, і втікати до безпечніших місць проживання.

Обери сімейного лікаря