Чотири природні способи запобігти високому кров’яному тиску (Ukrhealth)

  • 25.01.2020 09:01
Чотири природні способи запобігти високому кров’яному тиску (Ukrhealth)

Гіпертонія є фактором ризику для багатьох загрозливих для життя станів, включаючи серцеву та ниркову недостатність, інфаркт та інсульт. Тому важливо щодня застосовувати природні заходи профілактики високого кров’яного тиску. Ось 4 способи, які оздоровлять ваші судини, пише Ukrhealth.

Здорова дієта

Сотні досліджень довели значні переваги здорової дієти проти гіпертонії. Одне з таких досліджень, опубліковане в американському журналі гіпертонії, свідчить про силу вегетаріанської дієти, тобто важливо скоротити споживання насичених жирів і відмовитися від трансжирів. Вибирайте продукти з високим вмістом магнію і кальцію, такі як шпинат і броколі – ці мінерали можуть регулювати кров’яний тиск.

Регулярні вправи

Існує тісний зв’язок між недостатньою кількістю вправ і високим кров’яним тиском. Ніщо не замінить користь для здоров’я, що забезпечується фізичною активністю, коли справа доходить до контролю артеріального тиску. Переваги пов’язані з впливом, який вправа надає на вироблення оксиду азоту. Це допомагає розширити кровоносні судини і захищає від окисного стресу.

Масаж

Масаж знімає стрес і знижує кров’яний тиск. Дослідники вважають, що це пов’язано з тим, що він стимулює кровотік і лімфоток, знижуючи навантаження, яке може відчувати серце. Існує також дослідження, яке показує, що ароматерапевтичний масаж може забезпечити подібний ефект.

Зниження стресу

Стрес, як гострий, так і хронічний, є серйозним фактором ризику розвитку гіпертонії – він підсилює реакцію симпатичної нервової системи. Це збільшує частоту серцевих скорочень і викликає викид запальних гормонів стресу, таких як кортизол. Стрес також викликає повторне підвищення артеріального тиску, яке в кінцевому підсумку може призвести до гіпертонії. Ряд вправ і технік розслаблення можуть знизити рівень стресу і знизити ризик високого кров’яного тиску.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин