Озвучено прогнози щодо долара (Politeka)

  • 01.12.2019 15:35
Озвучено прогнози щодо долара (Politeka)

Для української валюти настав час випробувань, переконані експерти – доллар відносно гривні, ймовірно, змінить свій напрямок, пише Politeka.

Про це йдеться в матеріалі « Сегодня » - так вітчизняні експерти відзначають, що курс гривні до долара в грудні найвірогідніше здивувати рівневим відмітками – куром, а також додали трохи про вплив таких змін у наступному році.

Курс долара до гривні в грудні не беруться з точністю прогнозувати, єдино що, економісти виділяють кілька факторів ризику, які можуть призвести до змін на валютному ринку, як позитивних, так і негативних.

деньги, доллары

«На курс долара може вплинути і транзит газу, безумовно - зустріч в «нормандському форматі», а також приватизація Приватбанку новий кредит МВФ».

Українці опинилися у хиткій ситуації:

«Будь-яка зміна курсу валют – вниз або вгору – для економіки країни завжди погано. Кожен імпортер або експортер безпосередньо прив'язаний до курсу валют, коли планує фінансовий рік. Тому будь-яке коливання валюти вгору або вниз негативно позначається на показниках підприємства», - зазначає Руслан Соболь, голова Асоціації малого і середнього бізнесу і додає, що в процесі планування закладається певний курс і певна волатильність, яка при розвиненій економіці вимірюється в сотих частках відсотка, але в Україні – у процесі існують особливості:

«В Україні ж просідання курсу, якщо не помиляюся, близько 24%. Це велике коливання, яке важко спрогнозувати. Так само, як важко було спрогнозувати зростання курсу валют в 2014 році, який став реальним потрясінням для економіки. Те, що зараз гривня зміцнюється, – добре. Але це зміцнення не спрогнозовано і не зашито в фінансовий план підприємств: ні державних, ні приватних. А це теж потрясіння, і незрозуміло, чого чекати в майбутньому. Ніхто не знає, що буде з курсом», - уклав він.

курс валюты, обменник

У випадку з Україною, вважає експерт, зміцнення гривні добре тільки в короткостроковій перспективі:

«У довгостроковій – таке ж потрясіння, як і зростання», – зазначив економіст.

Нагадаємо, згідно з прогнозами НБУ, наступний банківський день, 2 грудня 2019 року ознаменується "мінімальним" за останні майже чотири роки курсом іноземних валют. А саме:

Офіційний курс долара очікується на рівні 23,97 гривень за долар, це на 6 копійок нижче, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Офіційний курс гривні до долара встановлено на рівні 2397,2276 гривень за 100 доларів (-6,3299 гривень). Як відомо, станом на 29 листопада курс долара становить 2403,5575 гривень за 100 доларів.

Як можна підсумувати з наявних даних, курс долара в цьому році впав до свого мінімального значення. Так курс долара 15 січня 2016 року був 2395,0773 гривень за 100 доларів, тобто таким був той самий попередній мінімум. Це, безумовно з урахуванням даних на 27 листопада 2019-го – так пару днів тому було зафіксовано 2398,2702 гривень за 100 доларів.

доллар

Примітно також, що падає і євро - єдина європейська валюта також впала до рівня майже чотирирічної давності. Офіційний курс євро на понеділок встановлений на рівні 2632,6354 гривень за 100 євро (-12,4796 грн). Так як на 2 грудня 2019 року Національний банк України встановив курс євро на рівні 26,32 гривень за євро, вартість єдиної європейської валюти знизилася одразу на 13 копійок, в порівнянні з попереднім банківським днем. Попередній же мінімум євро показував ще в січні 2016 року.

деньги, доллар, евро

Нагадаємо також, експерти обережно беруться робити прогнози на грудень. Але все ж очікують, що курс гривні в кінці року може трохи ослабнути, як це зазвичай відбувалося.

В цей період на валютний ринок потрапляє багато гривні, зокрема, у вигляді соціальних виплат, розрахунків після завершення контрактів.

долар, гривня, курс валют

"Існує ймовірність, що ті додаткові кошти, які громадяни отримають у грудні, будуть пущені на поточне споживання та подарунки до свят. Попит на валюту може збільшитися, якщо зростуть покупки імпортних, як правило, непродовольчих товарів", – уточнює аналітик Євгенія Ахтирко.

У свою чергу директор департаменту казначества одного з банковАнтон Коваленко вважає, що у грудні основний курсовий коридор складе 23,7-24,5 гривень/долар.

Також наголошується, що в грудні може спостерігатися незначна девальвація, якщо активізуються імпортери, допускає аналітик Олександр Мартиненко з ICU. Також, за його словами, не виключено, що іноземці будуть менше цікавитися гривнею з метою скуповування ОВДП. Крім цього, аграрні експортери можуть зменшити обсяги продажу валюти.

гроші, гривня

Додатковим чинником ослаблення гривні може стати репатріація дивідендів великими українськими компаніями, вважає Мартиненко. У такому разі, за оцінками аналітика, курс гривні на кінець 2019 року може ослабнути до 25-25,5 гривень/долар.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин