Косівські лісівники стали прикладом з військово-патріотичного виховання молоді (Курс)

  • 08.11.2019 08:35
Косівські лісівники стали прикладом з військово-патріотичного виховання молоді (Курс)

Кілька років поспіль на території лісництва Кутського лісгоспу відновлюють та відбудовують криївки УПА, пише Курс.

В Пістині розбудували цілий комплекс підземних укриттів – тут і жиле приміщення повстанців, зброярня, навіть шпиталь. Все зроблено з підручних засобів і за технологією, яку використовували бійці УПА.

Усього таких криївок на сьогоднішній день п’ять. Усі вони мають свою, здебільшого трагічну, історію. А от неподалік комплексу в Пістині декілька років тому навіть знайдені були бідони з архівними документами УПА.

«Ми відновлюємо криївки для прийдешніх поколінь, щоб знали, пам’ятали та поважали героїв УПА і те, що вони зробили для Української Держави. Бо без їхньої боротьби і патріотизму не було б сучасної України», – говорить лісник Петро Іванишин.

Тут не тільки місце пам’яті, але й місце відпочинку для місцевих жителів та гостей краю. Сюди часто навідуються групи школярів з навколишніх шкіл для пізнавальних екскурсій. Незабаром ці місця будуть внесені в туристичні автовеломаршрути, щоб усі охочі мали змогу торкнутися історичної спадщини краю.

Утримують криївки в належному стані увесь рік, забезпечують порядок і чистоту працівники Кутського лісгоспу. Окрім того, уже два роки поспіль на території підприємства лісівники організовують табори для молоді.

«В селі Пістинь, де якраз ми відновили кілька криївок, є чудове місце для військових навчань. Тут є найбільша криївка-музей, де було знайдено архів УПА. Разом з Косівською адміністрацією, відділом освіти, громадою села Пістинь, військовим комісіаріатом проводимо тут військове таборування для молоді Косівського району», – розповів Петро Іванишин.

А нещодавно працівників ДП «Кутське лісове господарство» було представлено до державних нагород: нагрудним знаком Начальника Генерального Штабу -Головнокомандувача Збройних Сил України «За заслуги перед Збройними Силами України» нагороджено головного лісничого Петра Іванишина. Йому, а також одному із головних ініціаторів та організаторів відновлення криївок лісничому Косівського лісництва Петру Пліхтяку було вручено почесні відзнаки Командувача військ оперативного командування «Захід».

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк розповідає:

«Ми нагородили лісівників відзнаками начальника генерального штабу та командуючого військами за вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді. Кутське лісове господарство дає приклад в плані виховання майбутнього покоління та формування свідомих громадян з державницькими поглядами.

Після хліба за важливістю одразу є молодь. Україні більше, аніж 28 років. І молодь має це знати. Історія свідчить, що Крути – це діти, Революція на граніті – діти, Майдан – і знову діти. Як ми бачимо, молодь завжди відігравала важливу роль у державних подіях в Україні. Бо вони є свідомими, ідеологічно підкованими людьми, які розуміють, що ми перебуваємо на своїй землі і є тут захисниками. Коли ця дитина розуміє своє спадкоємство – у нас буде майбутнє. Щодо лісівників, то у них є своє лісництво і вони виховують дітей з історичною спадковістю. Це безумовно є дуже цікаво. Лісівники розповідають про подвиги наших нащадків, а, з іншого боку, показують, як росте ліс і як себе з ним треба вести, щоб залишити майбутнім поколінням».

На думку Рисюка, дуже важливим є обмін досвіду лісівників з освітянами.

«Це приклад того, як можна виховувати патріотичну молодь не тільки в шкільних класах, але й на свіжому повітрі. Хочемо й надалі продовжувати збирати молодих людей. Бо цим ми показуємо приклад усім іншим областям», – говорить військовий.

Відзначимо, у планах працівників Кутського лісового господарства – відкриття нових криївок.

«У нас є грандіозний проект. Село Космач – це як фортпост історії УПА. Є відомості про бій легендарного героя Кривоноса. В урочищі Завуєлі була єдина офіцерська школа УПА. Дуже багато книжок про це написано. В ній присвоювались офіцерські звання хлопцям, які пройшли вишкіл. Ми віднайшли це місце. Воно природою закрите від сторонніх очей і тут не ступає нога людини. Саме тут воїни УПА проходили вишкіл.Кілька випускників цієї Старшинської школи досі живуть. Саме від них ми беремо інформацію про ті події і хочемо відновити разом з космацькою громадою, активістами один в один цю криївку. Це наша мрія! І з Божою поміччю та допомогою людей ми це зробимо», – говорить Іванишин.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин