Як зміниться життя без трудової книжки (Вголос)

  • 09.10.2019 13:50
Як зміниться життя без трудової книжки (Вголос)

У середу, 9 жовтня, уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок, пише Вголос.

Про це міністр уряду Дмитро Дубілет повідомив у Facebook.

Він назвав тези пропонованої реформи.

Зокрема:

  • Громадяни не будуть зобов’язані при найманні на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.
  • В електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.
  • Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо для нього важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів.
  • Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Дубілет висловив сподівання, що туди встигнуть “прикрутити” і BankID.
  • Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  • Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через роботодавця. Тоді вам зберігати трудову книжку, як носій інформації, не буде потреби.
  • Якщо хтось все ж захоче «колекціонувати» інформацію про свої стажі в трудових книжках, забороняти це не будуть. Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні працівник, ні роботодавець це тепер не зобов’язані робити.
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин