Хто зможе отримати субсидію у 2019 році (Znaj.ua)

  • 13.08.2019 16:59
Хто зможе отримати субсидію у 2019 році (Znaj.ua)

В команді президента України Володимира Зеленського хочуть змінити деякі правила наданнягромадянам субсидій, інформує Znaj.ua.

Отже, що пропонує команда глави держави та звідки на це візьмуться гроші, - пише "Апостроф".

Представник президента України у Кабінеті міністрів Андрій Герус виступає за зміну діючих правил щодо офрмлння пільг на оплату комунальних послуг.

За його словами, мова йде пенсіонерів, що живуть переважно в сільській місцевості та районних центрах, у будинках яких прописані їхні онуки, але по факту в них не живуть. Але саме це і позбавило таких пенсіонерів права на отримання субсидії.

Він також прокоментував ініціативу президента Володимира Зеленського про те, що люди старше 70 років взагалі не будуть платити за комуналку.
"Мається на увазі, що ті з них, хто в останній рік або півроку не могли користуватися субсидією, будуть сплачувати незначну частину від усього рахунку, решта за них буде покривати держава".

Є проблема

У 2017 році житлові субсидії отримували 8,8 мільйона домогосподарств, а станом на 2018 рік таких було менше 7 мільйонів. У 2019 році кількість отримувачів субсидій скоротилась вдвічі і в наступному опалювальному періоді невсі бажаючі зможуть отримати пільги від держави.

Основна причина такого різкого скорочення –посилення вимог до потенційних отримувачів субсидій, у результаті якого багато з раніше їх отримували втратили на них право, а ті, хто подавав на субсидії вперше, - не отримали такого права через невідповідність встановленим критеріям.

Ситуація в Україні сьогодні така, що в субсидіях, по суті, є потреба у половини населення, включаючи середній клас, переконаний фахівець:

"Вартість комуналки - практично європейська, а зарплати – в рази менше європейських".

У свою чергу, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко вважає, що прозвучали з вуст представника президента в Кабміні меседжі є "чистим популізмом і грою з електоратом".

"Пенсіонери можуть взяти довідки, що внуки з ними не проживають, і це питання розгляне комісія (яка вирішує, кому давати субсидію)", - сказала вона.

Пенсіонери також можуть виписати онуків, які з ними по факту не проживають, припускає Сергій Дяченко:

"Зараз інститут прописки мало що дає, це - не як в СРСР".

Однак в будь-якому випадку, всіх цих людей, а їх, нагадаємо, близько мільйона, потрібно перевірити.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин