Нацбанк і Мінфін дали прогнози на 2020 рік (Znaj.ua)

  • 13.08.2019 09:47
Нацбанк і Мінфін дали прогнози на 2020 рік (Znaj.ua)

За даними аналітиків держвідомств, українська економіка стрімко вибирається з кризи, інформує Znaj.ua.

Нацбанк повідомляє, що інфляція в текуще році зменшиться до 6,3%, у 2020 році - до 5%. Як говорить НБУ, при цьому економіка почне зростати до 3%, а не 2,5%, як розраховували раніше. У 2020 зростання має скласти 3,2% замість очікуваних 2,9%.

Аналітики Нацбанку вважають, що для інвесторів з'явилися сприятливі умови, у зв'язку з чим споживча інфляція загальмується. Зараз діють високі процентні ставки на гривневі ОВДП, і це приваблює не лише українців, але й закордонних інвесторів.

Буде вводиться нова фіксальна політика: податки не підвищаться, але за їх оплатою будуть стежити суворіше. Це вкрай важливо, щоб погасити держборг в 2019-2021 роках. За даними Мінфіну, повернути потрібно буде приблизно 1,14 трлн гривень.

Зростання зарплат буде поступовим, так як скорочується розрив рівня доходу з сусідніми країнами. З міграційними процесами з країни буде простіше.

Прогноз для внутрішнього ринку хороший: підвищиться пропозицію продтоварів українського та іноземного виробництва. Ціни на імпортні енергоресурси обіцяють низькі.

Проте експерти не поділяють позитивний настрій аналітиків держвідомств. На їхню думку, зростання інфляції в 2019 складе не менше 7%, а в 2020 році - 6-7%.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин