Доларизація депозитів населення сягнула 47,3% (УНН)

  • 03.04.2019 16:32
Доларизація депозитів населення сягнула 47,3% (УНН)

УНН. Рівень доларизації депозитів населення в українських банках на кінець 2018 року становив 47,3%, знизившись за IV квартал 2018 року на 2,0 в.п. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані Національного банку України.

"За IV квартал рівень доларизації депозитів населення знизився на 2,0 в.п., зокрема в результаті укріплення гривні. На кінець року цей показник становив 47,3%. Таким чином відновилася тенденція дедоларизації, що пригальмувала у ІІІ кварталі через послаблення гривні", - вказали у НБУ.

Загалом, як зазначається, за останній квартал року гривневі депозити населення зросли на 3,9% насамперед завдяки поліпшенню курсових та інфляційних очікувань. Найбільше коштів залучили приватні та іноземні банки: +7,8% та +6,7% за IV квартал.

Валютні кошти населення скоротилися у четвертому кварталі минулого року на 1,7% (+1,4% р/р) після зростання в попередньому кварталі.

Як зазначається, загалом на кінець 2018 року в Україні було 77 діючих банків, що на чотири менше, ніж кварталом раніше.

Також вказано, що ПриватБанк та інші державні банки домінують на ринку: їхня сукупна частка торік становила 54,7% та 63,4% за чистими активами та депозитами населення відповідно. У IV кварталі найбільші зміни у структурі чистих активів зумовив ПриватБанк (+1,3 в.п.), а депозитів фізосіб – інші державні банки (+1,1 в.п.). Частка приватних банків зростає другий рік поспіль за більшістю показників, додали у НБУ.

Так, у 2018 році внаслідок інтенсивного кредитування населення частки ПриватБанку та приватних банків у чистих активах зросли на 1,3 в.п. та 0,9 в.п. - до 20,7% та 14,8% відповідно.

Ступінь концентрації в секторі не змінюється протягом останніх двох років: на кінець минулого року на 20 банків припадало 91% чистих активів.

Нагадаємо, в Україні зменшилась частка непрацюючих кредитів.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин