Топ новини

 • Ручка чи смартфон? Журналісти провели експеримент у День української писемності (відео)

  У День писемності цікаво згадати про саме писання. «Ґаджети захоплюють світ» - цю фразу можна часто десь прочитати чи почути. Мобільні телефони, які колись допомагали людям спілкувтися на відстані, сьогодні витісняють живе спілкування. Журналісти вирішили перевірити, чи справді люди стали настільки сильно залежними від смартфонів і провели невеликий експеримент, мета якого - з'ясувати, яким способом івано-франківцям легше писати тексти: вручну чи за допомогою електронних пристроїв. Що з цього вийшло - дивіться у сюжеті.

 • Прикарпаття запроваджує реформування інклюзивної освіти (відео)

  Івано-Франківська область долучилася до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації. Відповідний меморандум в Івано-Франківську підписали голова облдержадміністрації Олег Гончарук та перша жінка України Марина Порошенко. Проект передбачає впровадження реформи інклюзивної освіти, раніше до нього приєдналися і інші регіони України. Принагідно, пані Порошенко привітала прикарпатських школярів із Днем української писемності.

 • Скандальне звільнення. У Рогатині з посади звільнили начальницю відділу освіти РДА (відео)

  Скандальне звільнення. У Рогатині з посади звільнили начальницю відділу освіти райдержадміністрації Лідію Дуду. Начебто за те, що не впоралася з професійними обов'язками. Звільнена чиновниця натомість заявляє - посади її позбавили з порушенням трудового законодавства. Ба більше - освітянка звинувачує голову Рогатинської РДА Петра Білінського в політичному тиску.

 • Комфортне навчання (відео)

  Діти на канікулах? – саме час подбати про їхнє комфортне перебування у навчальному закладі. Керівництво бурштинської гімназії звернулося до керівництва Бурштинської ТЕС із проханням допомогти облаштувати дощові системи по усій будівлі навчального закладу, що унеможливило б проникнення вологи до приміщень та дало змогу в майбутньому утеплити будівлю. І допомога не забарилася.

 • В Івано-Франківську завершився дводенний фестиваль сучасної української книги (відео)

  Подивитись на світ під іншим кутом та позмагатись із людською упередженістю та байдужістю. Головні герої фантастичної повісті Романа Росіцького намагаються запобігти сотням смертей, в той час, коли інші сприймають загрозу як щось абстрактне. Дитячий письменник у рамках книжкового фестивалю «Сторінками української книги» презентував повість «Легенда». Актуальна фантастика з елементами екшену та детективу.

 • День української писемності. Відомі прикарпатці писали диктант єдності (відео)

  Студенти та викладачі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника писали Всеукраїнський радіодиктант єдності разом з відомими людьми Прикарпаття: письменниками, науковцями, політиками, громадськими діячами, журналістами. Такий диктант вже став традиційним, щорічно його пишуть у День української писемності та мови. Офіційне гасло цьогорічного диктанту – словосполучення з хештегом «пишемо разом», текст підготував та прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко.

 • Розумна спеціалізація допоможе визначити пріоритетні напрямки розвитку регіону (відео)

  Новітній підхід до економічного відродження регіонів України. Смарт спеціалізація – це система розумних рішень, розроблена ЄС. Вона об’єднує промислову, освітню та інноваційну галузі. Розумна спеціалізація допоможе визначити пріоритетні напрямки розвитку регіону, а також сформувати регіональну спроможність та розвинути соціально-економічний потенціал областей.

 • На Косівщині громадські активісти боряться з незаконною масовою вирубкою лісу (відео)

  На Косівщині громадські активісти боряться з незаконною масовою вирубкою лісу. Небайдужі мешканці району неодноразово повідомляли правоохоронні органи про те, що з лісу вивозять численні партії деревини без необхідних дозволів на рубку. Проте у поліції ситуацію, за словами активістів, применшують вказуючи у матеріалах справи іншу кількість незаконно зрубаних дерев. Браконьєрів досі не покарано, а ліс продовжують масово вивозити.

 • На погані дороги нарікають жителі Галича (відео)

  На погані дороги нарікають жителі Галича. Більшість вулиць у жахливому стані - яма на ямі. Виходячи з цього, ще на початку року міська рада написала проект програми, який передбачає здійснення капітального ремонту, що може реалізовуватися частково за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Однак за ремонт ніхто не брався й досі, а незабаром зима.

 • Випуск новин 08.11.18

 • Пенсійний фонд готує ряд нововведень, які допоможуть пенсіонерам контролювати виплати (відео)

  Пенсіонери, що мешкають у сільській місцевості, можуть не перейматися доставкою пенсій. Листоноші і далі приноситимуть її додому, принаймні на Коломийщині та Снятинщині. Окрім того у місцевому відділенні Пенсійного фонду говорять, що готують ряд нововведень, які мали б, на думку фахівців, допомогти пенсіонерам краще контролювати свою пенсію. Звісно, пенсіонерів більше турбує розмір того, що треба контролювати.

 • В Івано-Франківську відкрили перший «Інклюзивно-ресурсний центр» (відео)

  Незвичайні діти Івано-Франківська отримали ще більше можливостей розвиватись та отримувати кваліфіковану допомогу фахівців. У місті відкрили перший «Інклюзивно-ресурсний центр», де надаватимуть психолого-педагогічну підтримку дітям з особливими потребами. У закладі визначатимуть їхні здібності до навчання та обиратимуть той спосіб здобування освіти, який їм найбільше підходитиме.

 • Калуському судочинству – 100 років (відео)

  Історичні розвідки діяльності Калуського суду впродовж столітнього часу, інформування населення міста про актуальні питання реформування та доступу до правосуддя, відновлення довіри суспільства до судової гілки влади. У Калуші відбувся круглий стіл, присвячений 100-річчю ведення судочинства Калуського суду.

 • На Івано-Франківщині саботують збереження давніх лісів у Карпатах (відео)

  Представники проекту "Збереження карпатських пралісів" заявляють, що на Івано-Франківщині саботують збереження давніх лісів у Карпатах. За їхніми словами, в області не ведеться жодної конструктивної роботи на виконання Указу Президента про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об`єктів природно-заповідного фонду. А ще, кажуть представники проекту, блокується і розширення національних природних парків Прикарпаття, зокрема нацпарку "Верховинський".

 • Результати співпраці «Молодої Просвіти Прикарпаття» та патрульної поліції презентували у Франківську (відео)

  Результати піврічної співпраці «Молодої Просвіти Прикарпаття» та патрульної поліції презентували в Івано-Франківську. Йдеться про формування офісів молодіжних радників поліцейських при училищах та коледжах міста. До співпраці на конкурсних засадах було відібрано 48 найбільш мотивованих студентів та учнів. За півроку вдалося провести тренінги, де говорили про права людини, стереотипи, упередженість, дискримінацію, більше дізнатися про роботу поліції під час літнього таборування у горах. Більше про це в сюжеті журналістів ТРК "РАІ".

 • Цьогоріч на Калущині від інсультів померли 87 людей (відео)

  Інсульт ще називають «судинною катастрофою». Та й справді, хвороба розвивається несподівано, швидко і часто призводить до вкрай несприятливих наслідків. Тому вчасне звернення до лікаря не рідко рятує життя. На жаль, лише цьогоріч на Калущині від інсультів померли 87 людей. А між тим, цій хворобі можна запобігти.

 • Випуск новин 07.11.18

 • "Листопадовий зрив". У Франківську презентували книгу до 100-річчя ЗУНР (відео)

  В Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти презентували книгу «Листопадовий Зрив (Західно-Українська Народна Республіка: епізоди в тестових завданнях та інтелектуальних іграх)». У книзі зібрані матеріали до навчально-виховних занять. Збірка є черговим проектом групи «Перший рукопис», за сприяння якої раніше вийшли книги такого ж формату, присвячені Івану Франку та Василю Стусу, а також збірка віршів учасника АТО Ігоря Коропецького.

 • Небезпека від артеріальної гіпертензії. Медики розповіли про важливість правильного догляду за собою (відео)

  Небезпека від артеріальної гіпертензії. В Івано-Франківську медики розповіли людям, які страждають від проблем з артеріальним тиском, про важливість своєчасного та правильного догляду за собою. Йшлося про вимірювання тиску в домашніх умовах, дієти та здоровий спосіб життя. Як вберегти своє здоров'я дізнавалися і наші журналісти.

 • Відомий режисер-документаліст Петро Кулінський представив у рідному Калуші свою останню роботу (відео)

  Уродженець Калуша, відомий режисер-документаліст Петро Кулінський представив у рідному місті свою останню роботу – короткометражку «За Україну! За її волю!». Це історико-документальний фільм про видатні битви українців. Бачили його і наші калуські журналісти.

Обери сімейного лікаря