Новини Прикарпаття

 • В обласному центрі обговорили впровадження громадянських компетентностей у школах Франківщини

  В Івано-Франківську обговорили впровадження громадянських компетентностей у школах Івано-Франківщини. Брифінг відбувся в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентснотей в Україні – DOCCU». Проект реалізовується з 2016 року лише у восьми областях України, в тому числі в Івано-Франківській.

 • ДФС запроваджує нові електронні формати для фізичних осіб (відео)

  Державною фіскальною службою України з метою забезпечення зручності платників податків у рамках електронного сервісу щодо отримання інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді допрацьовано електронні формати.

 • В Україні збільшено штрафи за неприщеплений ремінь безпеки (відео)

  Не прищепився ременем - штраф 850 гривень. Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект, згідно з яким збільшуються штрафи у 15 разів для водіїв через порушення правил використання ременів безпеки чи шоломів. Як пояснили автори законопроекту, необхідність ухвалення таких змін обумовлена високим рівнем смертності та травматизму на дорогах України.

 • Прикарпаття очікує грантів від Європи на розвиток гірських регіонів (відео)

  Налагодити співпрацю та залучити інвестиції для розвитку гірських регіонів. Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук очікує на підтримку від ЄС. Сподівається, прийняті важливі рішення будуть позитивними для Франківщини і вже найближчим часом розпочнеться робота стосовно отримання грантів від Європейського Союзу.

 • В Івано-Франківську закинутий завод перетворюють в простір для людей (відео)

  Як зі старої промзони зробити сучасний інвестиційно привабливий простір. В Івано-Франківську закинутий завод перетворюють в простір для людей. "Промприлад реновація" - проект зі сфери імпакт-інвестування став першим в Україні. Зараз один із поверхів колишнього промислового підприємства у центрі міста активно працює. Тут відкрили офіси та простір для розваг, концертів, зустрічей, конференцій, навчання. Інвестором може стати хто завгодно.

 • У Бурштині стартував проект "Давай, грай!" (відео)

  Нестримну дитячу енергію у Бурштині спрямують на корисну справу. Футбольний клуб Шахтар та бурштинські енергетики презентували у місті всеукраїнський проект з аматорського футболу «Давай, грай!». До участі запросили хлопчиків та дівчаток від 7 до 12 років. Найприємніше для учасників, що мрія займатися футболом втілиться цілком безкоштовно.

 • Робототехніка у школах (відео)

  Вчителям інформатики презентували навчальну програму простих робототехнічних систем. 10 вчителів, які виявлять бажання в рамках гурткової роботи практично навчати дітей створювати робототехніку, отримають безкоштовний набір, у який входить машинка, траса та робоча програма. Школярі ж повинні навчитись програмувати машинку таким чином, щоб та рухалася лише визначеним маршрутом.

 • Замість нудних пар - ніч в університеті. Студентам влаштували цікаву атракцію (відео)

  Університет - це не тільки лекції, практичні заняття, заліки та ексзамени. Вночі в університеті починається цілком інше життя. Переконатися в цьому могли студенти Університету Короля Данила. Лекції все ж були, але були також і фільми, розваги в ігровій кімнаті та відпочинок біля вогнища. Організатори кажуть, такий формат заходу є новим не лише для Івано-Франківська, але й для всієї України.

 • Осінній призов на Прикарпатті буде продовжено (відео)

  На Івано-Франківщині розпочався осінній призов на строкову службу. Цього року осінній призов продовжено на один місяць. Це зроблено для того, аби якісно відібрати призовників через збільшення їх кількості для комплектування Національної гвардії та Державної прикордонної служби. З Прикарпаття на строкову службу буде направлено 500 юнаків. Про це заявив начальник відділу комплектування та призову обласного військкомату, підполковник Валерій Волинков. Також триває призов офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри, та укладання контрактів. Прикарпатців закликають вступати на службу за...

 • У Франківську відбулося засідання комітету Україна-ЄС (відео)

  В Івано-Франківську, Львові та Києві цими днями відбувається засідання комітету Україна-ЄС. Це Восьме засідання Парламентського комітету асоціації Україна – Європейський Союз. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради. Засідання відбуваються за участю народних депутатів України, депутатів Європейського парламенту, представників уряду України та ЄС. Сьогодні члени Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом в рамках Восьмого засідання Парламентського Комітету зустрілися зі студентами Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника.

 • У Франківську пройде Свято Подяки (програма)

  Свято Подяки – перший у своєму роді в Івано-Франківську загальноміський духовно-мистецький захід . Програма складатиметься із 3-х частин: святкового богослужіння, #podyakafest та гала концерту. Хедлайнером свята стане переможець 5-го сезону шоу «Голос країни», співак, християнин - Антон Копитін. Також візьмуть участь співочі колективи та виконавці Івано-Франківська та гості зі Львова, представники духовенства різних християнських конфесій.

 • Золотий вересень (відео)

  17 вересня 1939 року тривалий час вважали початком визволення Галичини від панської Польщі, як це подавала радянська ідеологія, та возз'єднання з Великою Україною. Через два тижні після нападу Німеччини на Польщу, Польща зазнала нападу з другого боку від Радянського Союзу. Невдовзі війська Вермахту і Червоної Армії відзначили цей акт спільним парадом нацистів і комуністів у Бресті. На теренах Західної України почалися репресії радянської влади проти місцевого населення. Той період називають "Золотим Вереснем".

 • На Прикарпатті визначили найспортивніше село (відео)

  На Прикарпатті визначили найспортивніше село. Фінальні змагання сільських спортсменів Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» відбулися у Ворохті. За перемогу змагалися команди із семи районів Івано-Франківщини. Перемога дає можливість звитяжцеві представляти область на загальнодержавній «Колосіаді».

 • У Франківську відбувся масштабний науковий пікнік (відео)

  В Івано-Франківську відбувся масштабний науковий пікнік. Наукове свято, яке щороку проводять у понад 20 містах України, тут зібрав сотні людей - і дорослих, і дітей. Науковці різного спрямування на практиці показували свою роботу. Також, для дітей тут працювали аніматори та проводили конкурси.

 • Прикарпатські рятувальники відзначили професійне свято (відео)

  Молебень, парад і нагороди. В Івано-Франківську відзначили День рятівника. Відзначення розпочалися святковим Богослужінням, по завершенні якого урочистою ходою працівники Управління ДСНС в області пройшлись до будівлі Івано-Франківської ОДА. Там відбулися урочисті заходи з нагоди Дня рятівника та вручення нагород.

 • Перша група пенсіонерів вирушила в "Лімницю" таборувати (відео)

  Перша група пенсіонерів вирушила в "Лімницю" таборувати. Протягом вересня-жовтня заплановані три заїзди. Групу в оздоровчому комплексі "Лімниця" чекають чотири насичених тематичних дні. Там поговорять про спорт, про здоров'я, будуть освітні зустрічі. А також культурна програма: концерти, дискотека, перегляд фільмів.

 • У прикарпатських громадах набирає обертів кампанія з енергоефективності (відео)

  У прикарпатських громадах набирає обертів кампанія з енергоефективності. Впровадження таких заходів в перспективі допоможе ОТГ економити значні суми, які вони зможуть інвестувати в розвиток інфраструктурних проектів. Для успішної реалізації кампанії з енергоефективності до роботи залучили професійних експертів.

 • Випуск новин 14.09.18

Обери сімейного лікаря