Новини Прикарпаття

 • У Коломиї зростуть ціни на вивезення сміття (відео)

  У Коломиї зростуть ціни на вивезення сміття. Про це оголосили на засіданні виконавчого комітету. Пояснюють це зростанням цін на паливно-мастильні матеріали. Разом з тим у місті гостро стоїть питання спорудження сортувальної лінії - полігон побутових відходів переповнений. Проблема і з вивезенням сміття із навколишніх сіл - коломийський полігон приймати його не може.

 • Франківський патрульний протягнув автівку вагою 2,3 тонни один кілометр (відео)

  Один кілометр за 14 хвилин пройшов франківський патрульний, тягнучи за собою поліцейську вантажівку. Віталій Смолій таким чином вирішив показати, патрульні не лише знають свою роботу, як то пильнування громадського порядку і виявлення правопорушників, але й можуть продемонструвати неабиякі богатирські здібності. Чоловік не намагався встановити рекорду, а хотів лише спробувати власні сили. Звісно, мусив добре готуватися у перервах міх змінами. Колеги по роботі підбадьорювали колегу, але допомогати не бралися.

 • Новий сучасний дитячий садок відкрили в Івано-Франківську (відео)

  Новий сучасний дитячий садок відкрили в Івано-Франківську. Дошкільний заклад є екологічним, тут створені усі умови для гармонійного розвитку дітей у комфортному середовищі. Дитсадок може прийняти чотири групи дошкільнят, загалом – 60 дітей. У місті це не перший дошкільний навчальний заклад подібного типу, раніше еко-садок в Івано-Франківську відкрили восени минулого року.

 • У Калуші школярі опановують мистецтво виготовлення іграшок (відео)

  У Калуші школярі опановують мистецтво виготовлення іграшок. Психологи переконливо довели, що задатки творчих здібностей властиві будь-якій нормальній дитині. Діти в ранньому віці емоційні, чуттєві, сприйняття навколишнього світу для них – основа пізнання, орієнтації в ньому. І саме заняття у різноманітних гуртках розкривають потенційні творчі здібності дитини і дають їм змогу удосконалюватися. Світлана Якименко побувала на одному з таких занять.

 • «Нова українська школа» для батьків (відео)

  У школах Івано-Франківська вчителі провели тренінгові заняття для батьків, чиї діти цьогоріч пішли у перший клас і навчаються за стандартами освітньої реформи «Нова українська школа». Оскільки батьки беруть участь у навчальному процесі дітей, їм розповіли, як працювати з дітьми вдома, наскільки важливо вислухати дитину і разом з нею вирішити її проблеми та як створити середовище, у якому дитині буде комфортно здобувати освіту. Такі тренінгові заходи надалі робитимуть регулярно.

 • В Івано-Франківську презентували 28 том «Літопису УПА» (відео)

  В Івано-Франківську презентували 28 том «Літопису УПА», який упорядкував чернівецький історик, дослідник українського визвольного руху Дмитро Проданик. У книзі висвітлена історія, документи і матеріали реферантури Служби безпеки ОУН, що діяла на території Івано-Франківська упродовж 1945-1951 років. Над книгою автор працював півтора року, більшість матеріалів, які Дмитро Проданик використав у книзі, зібрані в архівах.

 • 50 тисяч за голос. Депутат вимагав хабаря за сприяння у виділенні земельної ділянки (відео)

  У Городенці депутат міської ради спільно з колишнім правоохоронцем вимагали у комерційної структури 50 тисяч євро хабаря за сприяння у виділенні в оренду земельної ділянки. Реалізувати корупційну схему завадили поліцейські - під час отримання коштів вони провели операцію із затримання одного з двох фігурантів справи. Проте тому вдалося втекти - він викинув сумку з грішми, принагідно захопивши із собою понад 100 тисяч гривень.

 • Роман Безсмертний в Івано-Франківську запропонував дискусію "Якої України ми хочемо" (відео)

  Відомий український політик Роман Безсмертний завітав до Івано-Франківська. Тут він провів публічну дискусію на тему "Якої України ми хочемо". Схожі зустрічі уже відбулися і в інших містах України. Політик каже - регіони, які він відвідав - різні, але їх турбують спільні проблеми. Він переконаний - сьогодні настав час перезаснувати державу.

 • Там, де загинули повстанці. У Калуші уроки патріотизму вивели за межі навчальних приміщень (відео)

  Патріотичне виховання підростаючого покоління – основа стабільного розвитку країни в майбутньому. Цей процес тривалий і складний, тому формування патріотичних почуттів завжди було і є важливим у системі шкільної освіти. Пізнавальний захід «Сучасні зустрічі через призму минулих століть» відбувся на базі патріотичного комплексу «Криївка «Черемоша», що в лісовому масиві Підгірки. Його учасниками стали учні старших класів Калуської ЗОШ І-ІІІ ст. №5.

 • В Івано-Франківську триває фінальна частина Чемпіонату України з футболу серед людей з вадами слуху (відео)

  В Івано-Франківську з 8-го по 15-те жовтня триває фінальна частина Чемпіонату України з футболу серед людей з вадами слуху. Упродовж 5-ти днів на стадіоні "Хет-трик" змагаються найсильніші команди з кількох областей України. Вони зіграють 5 турів за круговою системою. Фінал відбудеться 15-го жовтня. З переможців, кажуть організатори, буде сформована національна збірна команда України.

 • Колишні будинки військової частини у Франківську дочекалися оновлення електромереж (відео)

  Колишні будинки військової частини в Івано-Франківську дочекалися оновлення електромереж. Місцеві мешканці постійно, особливо в зимовий час, скаржились на незадовільне електропостачання. На баланс міста будинки також передали з несправними електромережами. Їх планують повністю замінити до початку зими.

 • Франківців запрошують на інтенсив-практикум для розвитку бізнесу в ЄС (відео)

  В Університеті Короля Данила розпочався інтенсив-практикум на тему «Ефективна комунікація європейської інтеграції. Можливості для бізнесу». Лектором курсу виступив дослідник з питань комунікації Володимир Шульга. Студентам розповідали і про протидію дезінформації, і про вихід бізнесу на європейський ринок, і про комунікацію реформ в Україні. Захід відбувається в рамках магістерської програми Університету, однак відвідати його можуть усі бажаючі.

 • У Бурштині підбили підсумки проекту "Громада своїми руками" (відео)

  Форум лідерів. У Бурштині підбили підсумки проекту "Громада своїми руками", який триває вже шостий рік. Проект започаткували Бурштинська міська рада та Бурштинська ТЕС. Він дає можливість громадам розвиватися не зважаючи на брак коштів. Це і енергоефективність, і закупівля обладнання для шкіл, і багато іншого. Автори проекту кажуть - завдяки ньому народжуються нові лідери.

 • Аби ухилитися від сплати аліментів боржники змінюють прізвища (відео)

  Юстиція серйозно взялася за аліментників. Із січня по вересень цього року було стягнуто понад 40 мільйонів гривень. Це більш як на 10 мільйонів перевищує показник минулого року. В упарвлінні юстиції кажуть, цьому, зокрема, посприяв і пакет законів «Чужих дітей не буває», що дає управлінню юстиції додаткові законні повноваження.

 • Опалювальний сезон під загрозою у трьох теплових компаній області (відео)

  Початок опалювального сезону для споживачів трьох теплопостачальних компаній Прикарпаття під загрозою. Підприємства досі не отримали лімітів на газ від свого постачальника – НАК «Нафтогазу». Якщо домовитися не вдасться, домівки кількох тисяч прикарпатців не отримають тепла вчасно.

Обери сімейного лікаря